Публікації

Як склалась доля дітей генерала Гулого-Гуленка?

Читати публікацію
2020-02-03
З життя ветерана Армії УНР у США

Олександр витягнув мені старий сімейний фотоальбом, у якому було кілька світлин із татом – Яковом Балабаном. Гортаю альбом, і в мене складається враження, що це фотографії якогось дядька з Вінницької або Черкаської області – всі обличчя типово українські, одяг та інтер’єри також українські. Лише фотографії зроблені на вулиці вказують на те, що альбом належить політемігранту.

Читати публікацію
2019-12-05
Два шляхи козачої еміграції

Одні бачили себе «передовим загоном Росії», «провідною верствою російського народу у боротьбі за відновлення єдиної й неподільної Росії». Інші прагнули створення на Дону і Кубані незалежної держави — Козакії.

Читати публікацію
2019-05-17
На Хмельниччині будують меморіал на братській могилі вояків Армії УНР

У селі Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області будують меморіал на братській могилі 26-ти вояків Армії УНР. Як і чому 6-та Запасова бригада Армії УНР понесла страшні втрати в боях за село, в статті фонду «Героїка».

Читати публікацію
2017-05-02
Як ветерани Армії УНР опікувались могилами своїх побратимів?

Наші ветерани дотримались слова – на зібрані гроші відкрили пам’ятник в першу річницю смерті бойового побратима. Пам’ятник обійшовся у 2938 чеських крон. Автором проекту пам’ятника став сотник Армії УНР Микола Битинський.

Читати публікацію
2015-04-29
Історія на світлині

Знімка з життя української військово-політичної еміграції в Польщі, періоду інтернування Армії УНР за колючим «союзницьким» дротом.

Читати публікацію
2014-04-22
Українськими місцями Чехії

У 1921 р. уряд Чехословаччини розробив та почав запроваджувати у життя «Російську програму допомоги», яка передбачала надання матеріальної підтримки політичним емігрантам з теренів колишньої Російської імперії. Вже у 1922 р., після неуспіху Другого Зимового походу, старшини та козаки Армії УНР усвідомили, що їм не уникнути тяжкого еміграційного хлібу – потрібно облаштовувати свій побут на новому місці.

Читати публікацію
2013-08-05
Старший лейтенант Василь Пилишенко – останній ветеран Флоту УНР

Даний матеріал було опубліковано у наступних виданнях: Гриценко І.В.Забуті герої українського флоту//Морська держава – № 2 (52) – березень-квітень 2012 р., с. 43-46.; Гриценко І.В. Василь Пилишенко – останній ветеран фльоти УНР.//Свобода – № 26-27 – п’ятниця, 29 червня-6 липня 2012 р., с. 19.

Читати публікацію
2013-07-31
Сільський цвинтар Струсова

На жаль, більшість вояцьких чи ветеранських поховань УПА перебувають у жахливому стані. Могили занедбані, часто без належних написів.

Читати публікацію
2013-01-06
Наші могили в Лондоні

На цвинтарі Ганнерсбері, що у Лондоні, є чимало українських поховань. Кожна могила – окрема історія, варта цілого пригодницького роману.

Читати публікацію
2012-12-28
Воскресають там, де є могили

Чи схочуть наші сучасники, чи навіть нащадки, воювати за державу чиї герої лежать або у вигрібних ямах, або в забутих могилах без хрестів, чиїми похованнями та обліком ніхто навіть не цікавиться?

Читати публікацію
© 2022 All Rights Reserved Героїка
Developed by ZERUM