Юр. особа: БО «Благодійний фонд «Героїка»
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: UA343510050000026005602566300
Назва банку: ПАТ «УкрСиббанк»
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
В лавах Армії УНР та УГА воювали десятки тисяч вояків. Серед них були й білоруси, росіяни, латиші, грузини, литовці, кримські татари, євреї та представник інших національностей. Всі українські землі: від Кубані і до Холмщини були представлені в українському війську. На жаль, більшість українських воїнів так і не були пошановані у належний спосіб. В Україні відсутні цвинтарі учасників Перших Визвольних Змагань. Могили українських воїнів часто невпорядковані та занедбані, або просто знищені. Держава Україна не виконала свого морального обов’язку: не віддала шани (з військовими почестями) тим людям, які гинули та калічились під кулями за незалежність нашої Батьківщини.
Сусідка України Польща, щойно здобувши незалежність, взялась за пошук могил своїх героїв, впорядкування місць поховань польських жовнірів. Майже в кожному населеному пункті цієї держави є пам’ятники та пам’ятні знаки учасникам боротьби за незалежність Польщі. У костьолах встановлені пам’ятні дошки з іменами вояків за яких моляться у даній релігійній громаді. Подібна практика поширена в усіх європейських державах. Наведені факти свідчать не лише про наявність почуття національної гідності, а й про наявність елементарної людяності – воїни мають бути поховані та вшановані належним чином.
Чекати на пробудження таких почуттів як гідність, самоповага, повага до мертвих та гордість за предків зі сторони державних службовців не доводиться. Відтак наша благодійна ініціатива закликає до кожного, хто має названі вище почуття: зроби сам, не чекай на когось.
В Україні немає такої області, яка б не була вписана в історію Визвольних Змагань. Від Севастополя і до Львова відбувались події, які сьогодні є історією боротьби за незалежність. Тож практично у кожному місті чи селі є персоналії чи події, які чекають на висвітлення та вшанування. Ви можете у цьому допомогти. Меморіальна дошка. Учасника Визвольних Змагань можна вшанувати меморіальною дошкою на стіні школи, храму, сільради, військкомату тощо. Встановлення гранітної меморіальної дошки розміром 40х60х3 см коштує 500 грн. У цю суму входить її виготовлення, доставка до визначеного населеного пункту та встановлення на будівлі. Якщо на дошці буде викарбовано портрет – така дошка коштуватиме 650 грн. Меморіальний знак. Учасників бою, чи воїнів певного військового підрозділу доречно вшанувати меморіальним знаком: обеліском, хрестом тощо. Зробити такий пам’ятний знак можна на місці його встановлення використовуючи ті матеріали, які поширені у вашому регіоні: камінь, дерево, залізо і т.д. Вартість об’єкту може коливатись від декількох сотень гривень до багатьох тисяч.