Долучайся

УВАГА! На час Російсько-української війни ми призупиняємо всі меморіальні проекти.

Наші сили спрямовані виключно на фронт.

Ми здійснюємо роботу за трьома напрямками: а) забезпечення бійців спорядженням, б) забезпечення бійців провіантом та засобами гігієни, в) опіка над пораненими.

Підтримати наші проекти можна переказавши кошти на картку ПриватБанку:

5211 5374 3232 3314

Подобєд Павло Костянтинович

Також Ви можете зголоситися до волонтерської роботи зі збору та сортування продуктів, іншої спеціалізованої діяльності:

heroic.spirit@gmail.com

моб. 068 778 69 57, “Героїка”.

Детальніше про втілені проекти з допомоги військовим можна прочитати тут.

Навіщо це потрібно?

В лавах Армії УНР та УГА воювали десятки тисяч вояків. Серед них були й білоруси, росіяни, латиші, грузини, литовці, кримські татари, євреї та представник інших національностей. Всі українські землі: від Кубані і до Холмщини були представлені в українському війську. На жаль, більшість українських воїнів так і не були пошановані у належний спосіб. В Україні відсутні цвинтарі учасників Перших Визвольних Змагань. Могили українських воїнів часто невпорядковані та занедбані, або просто знищені. Держава Україна не виконала свого морального обов’язку: не віддала шани (з військовими почестями) тим людям, які гинули та калічились під кулями за незалежність нашої Батьківщини.

Світова практика

Сусідка України Польща, щойно здобувши незалежність, взялась за пошук могил своїх героїв, впорядкування місць поховань польських жовнірів. Майже в кожному населеному пункті цієї держави є пам’ятники та пам’ятні знаки учасникам боротьби за незалежність Польщі. У костьолах встановлені пам’ятні дошки з іменами вояків за яких моляться у даній релігійній громаді. Подібна практика поширена в усіх європейських державах. Наведені факти свідчать не лише про наявність почуття національної гідності, а й про наявність елементарної людяності – воїни мають бути поховані та вшановані належним чином.

Як змінити ситуацію

Чекати на пробудження таких почуттів як гідність, самоповага, повага до мертвих та гордість за предків зі сторони державних службовців не доводиться. Відтак наша благодійна ініціатива закликає до кожного, хто має названі вище почуття: зроби сам, не чекай на когось.

Що я можу зробити?

В Україні немає такої області, яка б не була вписана в історію Визвольних Змагань. Від Севастополя і до Львова відбувались події, які сьогодні є історією боротьби за незалежність. Тож практично у кожному місті чи селі є персоналії чи події, які чекають на висвітлення та вшанування. Ви можете у цьому допомогти.

Меморіальна дошка. Учасника Визвольних Змагань можна вшанувати меморіальною дошкою на стіні школи, храму, сільради, військкомату тощо. Встановлення гранітної меморіальної дошки розміром 40х60х3 см коштує 500 грн. У цю суму входить її виготовлення, доставка до визначеного населеного пункту та встановлення на будівлі. Якщо на дошці буде викарбовано портрет – така дошка коштуватиме 650 грн.

Меморіальний знак. Учасників бою, чи воїнів певного військового підрозділу доречно вшанувати меморіальним знаком: обеліском, хрестом тощо. Зробити такий пам’ятний знак можна на місці його встановлення використовуючи ті матеріали, які поширені у вашому регіоні: камінь, дерево, залізо і т.д. Вартість об’єкту може коливатись від декількох сотень гривень до багатьох тисяч.

Чим допоможе «Героїка»?

• Історична довідка про персоналії та події у певному населеному пункті. • Ескіз та проектна документація пам’ятних знаків. • Сприяння у виготовленні меморіальної дошки. • Сприяння в будівництві меморіалів та меморіальних знаків. • Консультації на всіх етапах роботи. Детальна інструкція зі встановлення пам’ятника на честь борців за незалежність України: Інструкція (80,4 КБ).

17 Comments

 1. Надзвичайно потрібна ініціатива.
  Чи не могли б ви підказати, з ким можна зв”язатися, щоб посприяти відновленню пам”ятного знака Петрові Дяченку в Березовій Луці Гадяцького району Полтавської області.Чув, що займалися його встановленням історичний клуб “Чорні запорожці”, але як з ними зв”язатися…

 2. На скільки нам відомо, то до відкриття пам’ятного знаку у Березовій Луці Гадяцького району Полтавської області причетний пан Роман Коваль.

  Аби не виконувати функції “зіпсутого телефону” – сконтактуйте з ним: koval_r@voliacable.com

 3. Так власне, як з вами можна звязатися? Залишив вам повідомолення приват на
  REIBERT, воно і досі без відповіді….

 4. Пане Руслане, відповідь надішлемо на електронну пошту. Дякуємо за проявлений інтерес.

 5. Готовий долучитися до справи. Маю цех бетонних виробів, будь-які бетонні вироби для таких потреб зроблю безкоштовно. Ще є знайомі патріоти, що тримають цех виробів з каменю, теж можуть допомогти.

  Сам з Корсуня-Шевченківського, знаю декого з Чорних запорожів- перемишляків, спілкуємося з паном Романом Боровиком.
  З повагою до вашої справи, Олег.
  067 696 48 35

 6. Я хотів би запропонувати, створити перелік пам’яток які планується побудувати i перелік необхідних cум. Також було б добре створити рахунок в банку, де кожен може пожертвувати нa новi проекти. Ось мої п’ять копійок.

 7. Хочу долучитися до суспільно корисної праці!

  1. Альоно, з якого Ви міста? Що саме Ви хотіли б робити: допомогти встановити пам’ятник, відновити військові поховання, допомогти з розкруткою сайту, зробити банер тощо? Чекаємо на Ваші думки.

 8. Вельмишановний керівнику проєкту!

  Дякую від усього серця Вам за Вашу роботу. Я зараз беру невелику посильну мені участь в увічнення пам’яти Франків та Івана Сірка у Харкові. При цьому, звичайно, взяв до уваги Ваші поради.

  Дуже хотілося би сконтактуватися із Вами особисто, буду дуже вдячний, якщо вийдете на зв’язок.
  На жаль, Ваших контактів на сайті я не знайшов.

 9. Хотів би долучітись до фонду,міг допомогати в Київі та може в співпраці з Київським Пластом,маю сина -пластуна.Слава Україні!

 10. Актуальна справа, українська ідеологія має розвиватись. В с. Нижнів ГО “Нижнів-Спорт” відновлює спортивно-просвітницький центр “Каменяр”, робимо ремонт в приміщенні колишньої школи, в підвалах якої думаємо реконструювати повстанський бункер. Хто має можливість долучайтеся….

 11. Це дуже хороша ідея! А що можете сказати про Сарненський та Дубровицький райони Рівненщини7

Leave a Reply

Your email address will not be published.