30 втілених проектів
НАЗАД
 • 24 Квітня 2013
 • 735
 • Прокоментуй!
Публікації
З життя товариств вояків Армії УНР

У ФРАНЦІЇ. Відбулися загальні збори членів т-ва. Розпочалися вони 25 червня, а закінчилися 2-го липня. На зборах одноголосно ухвалено просити п. генерала Удовиченка стати на чолі т-ва. Генерал Удовиченко дав свою згоду, що зборами прийнято з великим задоволенням. Що до діяльности т-ва треба подати наступне: мимо загально-організаційної праці, що має метою з’єднати всіх вояків армії У. Н. Р. управа т-ва організовала при бібліотеці ім. Головного Отамана військовий відділ, для якого вже придбано поважну кількість книжок. Крім цього, т-во передплачує кілька періодичних військових видань, щоби дати змогу своїм членам бути в курсі сучасного військового мистецтва.

10 липня управа т ва ухвалила заснувати спеціяльну касу інвалідів, з якої допомога буде уділятися тим інвалідам-воякам, що втратили здібність до праці. Актуальним також є питання про видання військового журналу. Управа т-ва з цею метою звернулася до наших видатних вояків і запросила їх до співпраці в журналі.

Зроблене за короткій час існуваня т-ва вояків у Франції дає підставу сподіватися, що т-во в недалекому майбутньому, закінчивши і усталивши свою організацію, займеться піднесенням військової освіти, необхідної для вояків, що в скорім часі знову мають стати до боротьби.

ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА, ПОДЄБРАДИ. 12 липня відбулися звичайні загальні збори членів т-ва вояків армій У. Н. Р. Загальні збори, апробувавши діяльність уступаючих керуючих органів т-ва, запропонували їм залишитися й надалі. Одначе брак часу й скорі державні іспити по закінченню високошкольських студій не дозволили Управі погодитися на це. Нові керуючі органи обрано в такому складі: головою т-ва інженер Прохода Василь, підполковник; членами управи п. п. Макаренко, Шох, Верба і Зінченко; запасовими членами Управи – п. п. Васильченко та Скубій. До ревізійної комисії обрано: п. п. Бойка, Пощука і Якимчука. Гоноровий суд обрано в складі п. п. Теліги, Макошка, Савенка, Мороза й Любинського.

Згідно з ухвалою загальних зборів президія надіслала через пана Військового Міністра привітання Панови Головному Отаманові та Урядові У. Н. Р.

У ПОЛЬЩІ. 18 вересня б. р. в Українській Станиці при м. Каліші відбулися 5-ті загальні чергові збори Товариства вояків армії У. Н. Р. Головою Управи т-ва обрано ген. штабу ген.-хор. Безручка, заступником голови – ген. штабу ген.-хор. Куща. Членами управи – полковників Шрамченка і Чабанівського; підпол. Загородного і сотника Лапченка.

До ревізійної комісії обрано: ген. Білевича, сотн. Маріяненка, адм. підполк. Волошина і адм. сотн. Безсоніва.

 

Журнал “Табор”, 1927 р., VII, ч. 4

 

“Героїка” висловлює подяку пані Любі Сущ за допомогу в наборі публікації.

Схожі Новини
 • 3 Квітня 2021
 • 119
 • Прокоментуй!
Камінь для пам’ятника воякам Армії УНР перевезено на Хмельниччину

«Героїка» продовжує підготовку до спорудження пам’ятника воякам Армії УНР у ...

детальніше
 • 22 Березня 2021
 • 212
 • Прокоментуй!
Знайдено могилу хорунжого Саленка, вона потребує оплати

Завдяки допомозі Генерального консульства України в Мюнхені вдалось знайти могилу ...

детальніше
 • 3 Лютого 2021
 • 694
 • Прокоментуй!
Співпраця з істориками, краєзнавцями та представниками ЗМІ

Щодня ми одержуємо багато листів як від приватних осіб, які ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.