30 втілених проектів
НАЗАД
 • 25 Серпня 2012
 • 2825
 • 3 коментарі
Новини
Прощання зі стрільцем УПА Степаном Бабієм
Кияни попрощались зі Степаном Бабієм
Кияни попрощались зі Степаном Бабієм

Сьогодні, 25 серпня, у храмі Святого Миколая на Аскольдовій могилі відбулася панахида за ветераном УПА Степаном Бабієм, який помер учора, в День Незалежності України.

Попрощатися з паном Степаном прийшли побратими з Київського Крайового Братства вояків ОУН-УПА на чолі з Орестом Васкулом, в одностроях і при нагородах, активісти патріотичних організацій – всі свої. Крім родичів покійного, що приїхали зі Львівщини.

Панахиду служили спільно священики греко-католицького Свято-Миколаївського храму на чолі з о.Ігорем та капелан Братства вояків УПА о.Сергій Ткачук, що належить до УПЦ КП. У прощальному слові отець Сергій сказав, що новопреставлений Степан ніколи не дбав за себе, лише за свою землю, боровся за боговгодні справи, і зараз він уже в раю, і належить до воїнства Господнього, і звідти буде продовжувати боротьбу за Україну.

Короткі прощальні слова казали вояки УПА, кияни Микола Коханівський, Кость Зацарний, Владислав Біляченко, інші.

Крім вдови, ніхто не плакав. Але не тому, що сум присутніх не був щирим, і не тому, що померла вже дуже літня людина. А тому, що це вояки ховали вояка. Решта присутніх пройнялися цим загальним духом. Його важко описати, цей дух, але він був з нами сьогодні.

Весь час, поки пана Степана проводжали у Вічну путь, хрест над Миколаївським храмом буквально палав на сонці.

Текст та світлини: Олена Білозерська

Біографічна довідка.

Степан Бабій народився 14 вересня 1925 року у селі Монастирець Жидачівського району Львівщини. Походив з побожної селянської родини. Батько помер, коли Степанові було сім років. Вихованням малого хлопця зайнявся вітчим – Микола Максимів, член ОУН, який проводив бойовий вишкіл націоналістів Жидачівщини. У 1941 році юнак склав присягу члена ОУН. Вже за рік вступив у лави УПА, в яких воював до 1946 року.

У 1946, за наказом ОУН, легалізувався. За рік направлений на шахту в Свердловський район Луганської області, де через півроку потрапив у завал.

У 1949-1958 рр. – був головою Колгоспу в селі Григорів Рогатинського рйону Івано-Франківської області. 1977 року оселився у Києві. З відновленням Україною незалежності вступив до Київського крайового братства ОУН-УПА.

Останніх декілька років пан Бабій сильно хворів, мешкав разом із дружиною у будинку для людей похилого віку. Згідно із заповітом прощання з ветераном відбулось у столиці, у храмі Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Поховають Степана Бабія на рідній Львівщині.

Схожі Новини
 • 10 Квітня 2020
 • 131
 • Прокоментуй!
Цього дня народився Олександр Загродський

10 квітня 1889 року у с. Зеленків Уманського повіту Київської ...

детальніше
 • 3 Лютого 2020
 • 375
 • Прокоментуй!
З життя ветерана Армії УНР у США

Життя та побут української військово-політичної еміграції у США – тема ...

детальніше
 • 5 Грудня 2019
 • 667
 • Прокоментуй!
Два шляхи козачої еміграції

У Чикаго, на цвинтарі Елмвуд, на відстані 20 м одне ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.