30 втілених проектів
НАЗАД
 • 27 Лютого 2017
 • 863
 • Прокоментуй!
Новини
Представники «Героїки» відвідали місто Ананьїв

Ще наприкінці 2016 р. Благодійний фонд «Героїка» заявив, що у близькому майбутньому зосередить свою увагу на реалізації меморіальних проектів у тих областях, де українських військових пам’ятників обмаль або й зовсім немає. Йдеться про території сходу, півдня та півночі країни: Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Сумська та Чернігівська області. На нашу думку саме ці терени потребують першочергової уваги держави в царині протидії російським інформаційним та ідеологічним впливам. Власне «Героїка» і спрямовує свою діяльність у цих областях на зміцнення суверенітету, територіальної цілісності України, підвищення авторитету ЗСУ і популяризацію української військової історії.

Відтак у суботу, 25 лютого, представники Фонду здійснили візит до м. Ананьєва на Одещині. В рамках робочої поїздки Павло Подобєд та Олег Собченко зустрілись з Ананьївським міським головою Павлом Маковецьким, керівником апарату Ананьївської РДА Валерієм Крижаном та завідувачем Ананьївським історико-художнім музеєм Олександром Шхалаховим. Сторони обговорили організаційні питання, пов’язані зі спорудженням пам’ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР».

Як міський голова, так і представник РДА зацікавились ідеєю вшанувати ананьївців, які майже сто років назад зі зброєю у руках воювали за незалежність України. «Героїці» було запропоновано розглянути кілька локацій для спорудження монументу. Зрештою, сторони погодили як можливе місце встановлення пам’ятного знаку ділянку на перехресті вулиць Одеської та Суворова.

Представники "Героїки" Олег Собченко та Павло Подобєд
Представники “Героїки” Олег Собченко та Павло Подобєд

Запропонований проект пам’ятного знаку являтиме собою збільшену копію ордену Армії УНР Залізний Хрест «За Зимовий похід і бої», яким відзначали учасників Першого Зимового походу, що тривав під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка тилами білих та червоних військ в період з 06.12.1919 р. по 06.05.1920 р.

Запропонований проект являє собою постамент з бутового каменю, що матиме в основі 1 м діаметру, висотою 1,7 м. З чотирьох боків постамент буде обрамлений гранітними дошками з іменами козаків та старшин Армії УНР (всього 52 особи) та написом-присвятою: «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР». На постаменті буде встановлена колона діаметром 0,4 м та висотою 4,7 м. На доричному капітелі колони буде розміщено збільшену копію ордену розміром 0,6 х 0,6 м.

Ескіз пам'ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР»
Ескіз пам’ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР»

Поряд з пам’ятним знаком буде розміщено 8-метрову щоглу з державним прапором та інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які взяли у ньому участь.

В понеділок, 27 лютого, «Героїка» звернулась з офіційним листом до Ананьївського міського голови Павла Маковецького з проханням погодити спорудження запропонованого пам’ятного знаку.

Огляд запропонованого місця
Огляд запропонованого місця

У разі підтримки ініціативи міською владою, роботи з виготовлення, транспортування та спорудження пам’ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР» на перехресті вулиць Одеської та Суворова міста Ананьїва будуть виконані коштом фонду. Водночас «Героїка» очікує на співпрацю з Ананьївською міською радою в частині благоустрою скверу, створення належних умов для відпочинку городян та проведення заходів з вшанування захисників України минулого та сьогодення.

————————————————
Зробити пожертву на нашу діяльність можна за цими реквізитами:
ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991, Цюпка Наталя Романівна
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація «Благодійний фонд «Героїка»
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: 26005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com
————————————————
З усіх питань пишіть на нашу адресу: heroic.spirit@gmail.com

Схожі Новини
 • 3 Лютого 2021
 • 413
 • Прокоментуй!
Співпраця з істориками, краєзнавцями та представниками ЗМІ

Щодня ми одержуємо багато листів як від приватних осіб, які ...

детальніше
 • 4 Січня 2021
 • 340
 • Прокоментуй!
У Великих Зозулинцях відправили панахиду на могилі вояків Армії УНР

У грудні 2020 р. представники фонду “Героїка” завітали до с. ...

детальніше
 • 23 Грудня 2020
 • 299
 • Прокоментуй!
«Героїка» замовила камінь для будівництва пам’ятника у Великих Зозулинцях

У середу, 23 грудня, розпочались підготовчі роботи до спорудження пам’ятника ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.