30 втілених проектів
НАЗАД
  • 1 Липня 2018
  • 1595
  • Прокоментуй!
Новини
На Волині вшанували Олександра Білецького

30 червня у с. Хотешів Камінь-Каширського району Волинської області відбулось вшанування пам’яті хорунжого 4-го кінного полку 4-ї Київської дивізії Армії УНР Олександра Білецького. Урочисті заходи розпочались на сільському кладовищі, де митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич), у співслужінні численного духовенства єпархії, освятив новий пам’ятник, збудований на могилі Олександра Білецького фондом “Героїка”.

Відкриття пам’ятника на могилі Олександра Білецького

У другій половині дня в приміщенні Хотешівської загальноосвітньої школи пройшла урочиста академія, присвячена видатному односельцю. Директор Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею Наталія Пась виступила з доповіддю про життя православного священика о. Білецького, презентувала раніше невідомі світлини і документи. Голова спілки краєзнавців Камінь-Кащирського району Володимир Хитрик прочитав лекцію «Людські долі в контексті подій і часу», присвячену учасникам визвольного руху Камінь-Каширщині.

Віддати шану Олександру Білецькому до Хотешова приїхали гості з Києва, Луцька, Ковеля, Маневич, керівництво Камінь-Каширської районної державної адміністрації, районної ради.

Пам’ятник на могилі Олександра Білецького споруджено коштом жертводавців: Івана Омелянюка (благодійний фонд «Волинь-Україна»), Анатолія Сверби, Андрія Панова, Сергія Панасюка.

Пам’ятник хорунжому Армії УНР Олександру Білецькому
Урочисте освячення пам’ятника о. Олександру Білецькому
Хорунжий 4-го кінного полку 4-ї Київської дивізії Армії УНР Олександр Білецький. Малюнок Артура Орльонова.

Для довідки. Олександр Білецький народився в 1903 році в Новоград-Волинському повіті Волинської губернії в родині священика. У 1920 р. воював проти Червоної армії у лавах 4-го кінного полку 4-ї Київської дивізії Армії УНР. У листопаді того ж року разом з українським військом перейшов річку Збруч і був інтернований у польських таборах. У 1924 р. висвятився на православного священика.

Пастирське служіння ніс на Волині, де доклав надзвичайних зусиль для утвердження національної свідомості серед українського селянства. Згодом нав’язав тісні контакти з ОУН, брав участь у формуванні перших боївок УПА. 26 квітня 1943 року, на другий день Великодня, під час звершення в церкві святкової Літургії, був вбитий червоним партизаном. Похований у с. Хотешів.

Схожі Новини
  • 19 Листопада 2021
  • 2999
  • Прокоментуй!
Пам’ятник на могилі поручника Аврамчука: зібрано половину необхідної суми

Завдяки Вашим пожертвам зібрано половину необхідної суми для реалізації двох ...

детальніше
  • 17 Листопада 2021
  • 2344
  • Прокоментуй!
На Житомирщині вшанують Героїв Базару

У листопаді–грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу ...

детальніше
  • 12 Листопада 2021
  • 2248
  • Прокоментуй!
Допоможіть встановити пам’ятник на могилі поручника Хоми Аврамчука

Цьогоріч ми маємо надію встигнути реалізувати ще кілька проєктів. Все ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.