30 втілених проектів
НАЗАД
 • 26 Серпня 2013
 • 1832
 • 1 коментар
Анонси
На Тернопільщині відкриють пам’ятник на могилі козака Армії УНР

28 серпня у селі Озеряни Бучацького району Тернопільської області відбудеться урочисте відкриття пам’ятника на могилі козака 3-го Кінного полку 3-ї Залізної дивізії Армії УНР Сергія Кравченка.

Влітку 1920 року Тернопільщина стала місцем кривавих боїв між українцями та більшовиками. Вояки 3-го Кінного полку Армії УНР одержали наказ визволити село Озеряни від ворога. Молодий хлопець з Вінниччини на ім’я Сергій Кравченко першим увірвався до села, адже тут мешкала його кохана дівчина. Під час кінної атаки парубок зарубав п’ятьох червоноармійців. Однак знову зустріти кохану так і не судилося.

Генерал-хорунжий Олександр Удовиченко - автор спогаду про Сергія Кравченка
Генерал-хорунжий Олександр Удовиченко (в однострої полковника) – командир 3-ї Залізної дивізії і автор спогаду про Сергія Кравченка

Героїчну загибель Сергія Кравченка на власні очі бачив командир 3-ї Залізної дивізії Армії УНР генерал-хорунжий Олександр Удовиченко. Вже на еміграції генерал написав спогад про Озеряни та смерть відважного козака.

Вояцька могила пережила війну, польську та німецьку окупації, однак не встояла перед комуністами. Кам’яний хрест з написом «Кравченко 1893 – 1920» був знищений під час антирелігійної кампанії на селі. Вже у 2012 році місце поховання козака Армії УНР віднайшов краєзнавець Гнат Рудий.

Хрест Залізного Стрільця - відзнака 3-ї Залізної дивізії в якій служив Сергій Кравченко
Хрест Залізного Стрільця – відзнака 3-ї Залізної дивізії в якій служив Сергій Кравченко. З колекції Олександра Мельника.

Зусиллями жертводавців та волонтерів Благодійного фонду «Героїка» на вже забутій могилі кіннотника у 2013 році встановили петлюрівський хрест.

Запрошуємо Вас взяти участь в урочистостях з нагоди освячення пам’ятника. Почесну варту біля могили бійця нестимуть військово-історичні реконструктори в одностроях Армії Української Народної Республіки. В пам’ять про загиблих борців за волю України пролунає військова сальва, а громада Озерян вшанує загиблого козака стрілецькими піснями.

Початок заходів: 28 серпня о 12:30 біля входу на цвинтар села Озеряни Бучацького району Тернопільської області.

Охочі поїхати до Озерян з Києва (виїзд 27 серпня, повернення 28 серпня) – зголошуйтесь за телефоном: 097 731 04 64, Павло Подобєд. Вкладка за пальне становить 200 грн в обидві сторони. Їдемо легковою машиною.

Охочі поїхати до Озерян з Тернополя (виїзд та повернення 28 серпня) – зголошуйтесь за телефоном: 098 768 85 03, Володимир Бірчак. Вкладка уточнюється. Їдемо мікроавтобусом.

Схожі Новини
 • 19 Листопада 2021
 • 1179
 • Прокоментуй!
Пам’ятник на могилі поручника Аврамчука: зібрано половину необхідної суми

Завдяки Вашим пожертвам зібрано половину необхідної суми для реалізації двох ...

детальніше
 • 17 Листопада 2021
 • 1017
 • Прокоментуй!
На Житомирщині вшанують Героїв Базару

У листопаді–грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу ...

детальніше
 • 12 Листопада 2021
 • 1000
 • Прокоментуй!
Допоможіть встановити пам’ятник на могилі поручника Хоми Аврамчука

Цьогоріч ми маємо надію встигнути реалізувати ще кілька проєктів. Все ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.