30 втілених проектів
НАЗАД
 • 29 Березня 2017
 • 935
 • Прокоментуй!
Новини
Марко Безручко і плани “Героїки” на 2017 р.

Останнім часом до нас дедалі частіше звертаються із запитаннями про плани на 2017 р., зокрема і про намір вшанування Марка Безручка у м. Запоріжжі. Хотіли б поділитися баченням нашої роботи на поточний рік не лише із активістами “Героїки”, але й з з усіма волонтерами та прихильниками Фонду. 

Отже, “Героїка” намітила для реалізації у 2017 р. такі проекти:

1. Меморіальна дошка козакові 4-ї Сірожупанної дивізії Армії УНР, Конотопському окружному провіднику ОУН (б) Григорію Скибі у м. Конотопі. – ВИКОНАНО.

2. Випуск трьох нових листівок із серії “Старшини Армії УНР” – до 15 березня. – ВИКОНАНО.

3. Випуск ще двох нових листівок із серії “Старшини Армії УНР” – до 15 квітня.

4. Спорудження пам’ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР» у м. Ананьїв на Одещині. – 25 лютого 2017 р. представники Фонду зустрілись з Ананьївським міським головою Павлом Маковецьким, керівником апарату Ананьївської РДА Валерієм Крижаном та завідувачем Ананьївським історико-художнім музеєм Олександром Шхалаховим. Сторони обговорили організаційні питання, пов’язані зі спорудженням пам’ятного знаку «Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР». Вже 27 лютого 2017 р. “Героїка” надіслали на ім’я Ананьївського міського голови звернення та пакет документів щодо погодження спорудження пам’ятного на перетині вулиць Одеської та Суворова. Станом на 29 березня “Героїка” очікує на розгляд звернення.

5. Встановлення погруддя генерал-хорунжому Армії УНР Марку Безручку у м. Запоріжжі. – “Героїка” має намір власним коштом виготовити та встановити таке погруддя у м. Запоріжжі. З цією метою ми доручили пану Павлу Кулішу представляти інтереси Фонду у перемовинах з органами місцевої влади. Станом на 29 березня 2017 р. тривають консультації місцевої влади та громадськості щодо визначення найбільш прийнятного місця для реалізації проекту. Після погодження з “Героїкою” місця розташування запроектованого пам’ятного знаку – нами буде розпочата робота з підготовки звернення, розробки ескізу та історичного обґрунтування.

6. Спорудження пам’ятного знаку “Землякам – командирам підрозділів Армії УНР” у м. Дніпрі. Задум реалізувати цей проект з’явився ще у 2015 р. У липні 2016 р. “Героїка” зібрала необхідний пакет документів і звернулась до Дніпровського міського голови пана Філатова з проханням надати дозвіл на встановлення пам’ятного знаку «Землякам – командирам частин Армії УНР» на перетині бульвару Святослава Хороброго та вулиці Січових Стрільців.

Ось вже майже рік, як Дніпровська міська рада вивчає біографії старшин Армії УНР, перевіряє чи дійсно вони народились у Дніпрі, зважує всі «за» та «проти». Не зважаючи на те, що пам’ятний знак вже давно готовий – він досі лежить у майстерні і очікує на «зелене світло» міської влади.

7. Встановлення меморіальної дошки ройовому 1-го Запорізького полку ім. Гетьмана Петра Дорошенка Армії УНР Степану Лук’яненку у с. Високопілля Валківського р-ну Харківської області. 28 лютого 2017 р. “Героїка” надіслала до Високопільської сільської голови Шумейко С.А. звернення та весь необхідний пакет документів щодо встановлення меморіальної дошки Степану Лук’яненку на будівлі Високопільської загальноосвітньої школи. Крім того аналогічне звернення було вислано і до начальника Відділу освіти Валківської РДА Новосел В.В. Станом на сьогодні звернення перебувають на розгляді сільської ради та Відділу освіти.

8. Запуск оновленого сайту, що передбачатиме адаптацію для різних пристроїв: настільний ПК, ноутбук, планшет, смартфон – до 15 квітня.

 

Схожі Новини
 • 25 Листопада 2020
 • 77
 • Прокоментуй!
Віртуальний некрополь української еміграції

Сьогодні в Україні з’явилась геоінформаційна система, що збирає, класифікує та ...

детальніше
 • 10 Жовтня 2020
 • 274
 • Прокоментуй!
У Боярці відкрили барельєф Марку Безручку

У місті Боярка, що на Київщині, вшанували командира 6-ї Січової ...

детальніше
 • 8 Жовтня 2020
 • 196
 • Прокоментуй!
У Боярці відкриють барельєф Марку Безручку

У травні 1920 року розпочався легендарний спільний визвольний похід Армії ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.