30 втілених проектів
НАЗАД
 • 3 Лютого 2021
 • 1710
 • Прокоментуй!
Новини
Співпраця з істориками, краєзнавцями та представниками ЗМІ

Щодня ми одержуємо багато листів як від приватних осіб, які розшукують інформацію про своїх пращурів, так і від істориків, краєзнавців, журналістів. Значна частина кореспонденції зводиться до наступного: «Я пишу книгу/статтю або досліджую історію рідного міста – скиньте мені все, що у Вас є про Умань (Бердичів, Миколаїв, Запоріжжя, Сарни, Куп’янськ, Самбір, Стрий тощо)».

«Героїка» радо йде на співпрацю з метою дослідження та популяризації історії збройної боротьби за незалежність України. Однак нас цікавить саме співпраця, а не «скидайте все, що є». У нашому розумінні співпраця – це взаємодія. Якщо Ви не маєте часу, чи лінуєтесь докладно описати над яким дослідженням Ви працюєте, які матеріали вже зібрали і що саме Вам потрібно – не очікуйте від нас швидкої та предметної відповіді на заклик «присилайте все про моє місто».

З метою полегшення комунікації – просимо про наступне:

1. Чітко формулюйте своє прохання. Повідомляйте над чим саме Ви працюєте (книга, стаття, телепрограма). Поясніть, що Ви вже зробили і яких матеріалів Вам бракує? Яким є бажаний результат? Чим конкретніший та вужчий Ваш запит – тим вірогідніше, що ми зможемо Вам швидко відповісти.

2. У нас немає часу виписувати для Вас всіх вояків, пов’язаних із певною областю, збирати для Вас фото, спогади та історичні нариси про певний населений пункт. Якщо ми будемо цим займатися – «Героїка» погрузне в листуваннях, а проєкт «Імена самостійної України» не буде розвиватися. Шукаєте односельців, які служили в Армії УНР – напишіть кого Ви вже знайшли (і яку інформацію зібрали), так нам буде легше підготувати біографії, яких бракує. Щоб не вийшло так: ми тиждень будемо готувати для Вас 42 біографії уродженців певного села, а пізніше Ви нам напишете, що все це маєте.

3. Нас цікавить співпраця, а не пошук матеріалів для Вашої книги чи статті. Це означає, що зазвичай ми готові надіслати Вам одну або дві біографії про Вашого земляка. Далі Ви на місці намагаєтесь з’ясувати деталі його біографії – йдете в архів та працюєте з метричною книгою, шукаєте родичів і опитуєте старожилів, шукаєте фотографії вояка, хату де він народився, подвір’я на якому виріс і т.д. Тобто робите власний внесок (чи бодай спробу) в дослідження конкретної біографії.

4. «Присилайте все, що у вас є по моєму місту» – часто це означає підготувати для Вас 50-100 біографічних довідок (витратити на це 5-6 робочих днів), перерити десятки спогадів, а на виході маємо дослідника, який «втратив інтерес» і не видав книги, не написав статті і т.д.

5. При використанні матеріалів порталу «Імена самостійної України» – посилайтеся на сайт. Будь ласка, використовуйте посилання на архівні документи (наведені в облікових картках) лише із посиланням на сайт http://www.db.geroika.org.ua/ Те саме стосується і світлин, особливо тих, що були реставровані фахівцями (відповідна робота була оплачена нашим фондом). Ми розраховуємо на Вашу порядність.

6. В Правлінні та Наглядовій раді благодійного фонду «Героїка» на громадських засадах працюють як українці з України, так і з діаспори. Це означає, що ми можемо опрацьовувати звернення та листи лише українською та англійською мовами. Будь ласка, врахуйте це, адже Ваш лист іншою мовою просто не зможуть прочитати. Насамкінець. Портал «Імена самостійної України» не має і не буде мати російськомовної версії сайту, тому вносити подібні пропозиції просто недоцільно. Базова мова порталу українська, всі основні сторінки та інформаційні повідомлення ми стараємось дублювати англійською.

З усіх питань просимо писати на електронну скриньку фонду heroic.spirit@gmail.com

Паперові листи, документи і світлини можна надсилати на нашу абонентську скриню:

Благодійний фонд “Героїка”
а/с №281
Київ-1
Україна
01001

Ми будемо вдячні не лише за добрі слова, але й за пожертви, на які існує наш фонд. Їх можна зробити за реквізитами:
————————————————
ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991, Цюпка Наталя Романівна
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація «Благодійний фонд «Героїка»
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: UA343510050000026005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com
————————————————
Patreon: https://www.patreon.com/heroyika

Схожі Новини
 • 19 Листопада 2021
 • 3844
 • Прокоментуй!
Пам’ятник на могилі поручника Аврамчука: зібрано половину необхідної суми

Завдяки Вашим пожертвам зібрано половину необхідної суми для реалізації двох ...

детальніше
 • 17 Листопада 2021
 • 3152
 • Прокоментуй!
На Житомирщині вшанують Героїв Базару

У листопаді–грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу ...

детальніше
 • 12 Листопада 2021
 • 3065
 • Прокоментуй!
Допоможіть встановити пам’ятник на могилі поручника Хоми Аврамчука

Цьогоріч ми маємо надію встигнути реалізувати ще кілька проєктів. Все ...

детальніше
Залиште свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.